Kapat

MENÜ

Navigation
Geri

Serdar Tuncer

1978 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 16 yaşında radyo mikrofonlarına, 18 yaşında yazarlığa, 19 yaşında kameralara merhaba dedi. Kanal A’da yayınlanan Gecede Bir Gün isimli programıyla Kültür Bakanlığından “En İyi Kültür Sanat Programı” ödülünü aldı.
TRT 1’de uzun yıllar “Ramazan Sevinci”, Semerkand TV’de “Kalbe Düşünce” Kanal D’de “Sahurdan Kalplere” ve CNNTürk’te “Başka Şeyler” programlarını hazırlayıp sundu.
“Yolumuz Aşk Yoludur”, “Sen İstanbul Kokardın”, “Bir Hilal Uğruna” ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Divan Edebiyatının en önemli üç şairi Baki, Fuzuli ve Taşlıcalı Yahya’nın eserlerini seslendirdiği “Şiirin Sultanları” adında şiir albümleri bulunmaktadır.
“Sen İstanbul Kokardın” adlı ilk şiir kitabı 1997 yılında yayımlanan Serdar Tuncer’in, “Satır Arası Hikayeler”, “Delilim Yok Kalbimden Başka”, “Sermayem Yok Derdimden Başka” ve “Hiçbir Zaman Hiçbir Şey” yayınlanmış diğer kitapları.
2020 yılında kurmuş olduğu MyMecra Youtube Kanalı’yla yayın hayatına devam eden Serdar Tuncer, Yeni Şafak Gazetesi’nde köşe yazarlığına, yurtiçi ve yurtdışında konferanslar vermeye devam ediyor, evli ve henüz üç çocuğu var.

www.kitapavrupa.com'a git.